View Full Version : C1 Tampereella
Viime tiistaina museotarkastus ja torstaina rekisteröintikatsastus eli nyt alkaa monivuotinen tavoite olla piikissä. Auto on perus C1 vm -59.
http://kuvapilvi.fi/finnshark/ltO.jpg
http://kuvapilvi.fi/finnshark/ltA.jpg
http://kuvapilvi.fi/finnshark/ltl.jpg
http://kuvapilvi.fi/finnshark/ltQ.jpg
http://kuvapilvi.fi/finnshark/lty.jpg
http://kuvapilvi.fi/finnshark/ltY.jpg
http://kuvapilvi.fi/finnshark/lta.jpg
Katsotaan nyt onnistuinko näin noviisina saamaan kuvat tähän viestiin. Pientä hienosäätöä vielä mutta "pikkuhiljaa"
Ei paha laisinkaan...
http://kuvapilvi.fi/finnshark/ltA.jpg
http://kuvapilvi.fi/finnshark/ltY.jpg
groovyjay
18.08.2013, 22:01
Aika rohkea veto ruveta heti kärkeen porno materiaalia levittämään tällä palstalla. Mutta menköön nyt tämän kerran! Kaunis on. :cool: :cool: :cool:
Hieno! Ja vielä näillä seuduilla :cool:
Komeeta! Tämän bongasin olikohan se tiistaina Rantaperkiön kohdilla. C3:lla ajelin vastaan.
Onpas upea:cool:
Olis hieno nähdä kuvamateriaalia entisöinnin vaiheista. Jos vaikka oppis taas jotain itsekin :rolleyes:
Tervetuloa vanhusten kööriin
Former67er
19.08.2013, 08:40
WOW :sunny:
Jaakon faija
19.08.2013, 10:04
Tervetuloa vanhusten kööriin
Ei näkyny yhtään vanhusta Kuopion meetissä ?
Ei näkyny yhtään vanhusta Kuopion meetissä ?
No ei kuulemma, vuotaako ne kaikki niin paljon? :)
Tuota katsellessa kastuu rinnukset...
Onnittelut!
tuplakoo
19.08.2013, 16:46
Todella hienon näköinen vanhus,
onneksi olkoon upeasta hankinnasta.
Puman: Voi museokatsastaa ennen rekisteröintiä.
poppamies
19.08.2013, 16:50
Nyt vasta tuli avattua kun otsikosta päätellessä luulin kyseessä olleen joku kärryn lavalla matkanneen C1:n bongaus :rolleyes:
Yllätys oli 100% positiivinen 8)
Jeps,eri siisti peli. Lisää tälläisiä
väriläiskiä Suomen teille.
Museotarkastus tehtiin ennen rekisreöintikatsastusta jolloin rekisteröintikatsastusella auto saatiin samalla käynnillä suoraan museorekisteriin. Muussa tapuksessa olisi pitänyt käydä kahdesti konttorilla eli tehdä muutoskatsastus museorekisteriin. Ei ollut epäselvää missään vaiheessa. Samalla tavalla toimin myös pari vuotta sitten museopyörän kanssa.
Mun kaveri tästä jo mulle aikaisemmin vähän vihjaili. Oma auto samalla tallilla.
Hieno peli, onnittelut! :rock:
... voiko museokatsastuksen suorittaa ennen rekisteröintikatsastusta? Jostain kuulin, että auton pitää olla katsastettu ennen museotarkastusta.
Väärää tietoa (tai väärin olet kuullut), enkä edes ymmärrä, kuka tuollaista tietoa olisi levittänyt.
systeemi
24.08.2013, 17:07
No huh sanattomaksi vetää.
Fangio13
24.08.2013, 17:56
Aivan käsittämättömän upea,turvallisia maileja!
Voiko muuten käyttää sanaa käsittämätön,jostain kuulin että ei saisi käyttää museorekisreröidystä autosta...:rock:
vBulletin v3.5.0 Release Candidate 3, Copyright ©2000-2026, Jelsoft Enterprises Ltd.