View Full Version : Rakenna oma C7
groovyjay
10.11.2013, 20:55
Chevroletin sivuille on vihdoin ilmestynyt tollainen configuraattori jolla voi klikkailla omien mieltymysten mukaisen C7:n. Lopussa näkyy vielä hinta ja saa pyöritellä autoa sisältä ja ulkoa eri kulmista.
http://www.chevrolet.com/corvette-stingray/build-your-own.html?x-zipcode=90210
Vaikea valita, mutta joku tälläinen varmaan vois olla mun valinta:
http://kuvaton.com/k/YNJg.jpg (http://kuvaton.com/k/)
http://kuvaton.com/k/YNJX.jpg (http://kuvaton.com/k/)
http://kuvaton.com/k/YNJ1.jpg (http://kuvaton.com/k/)
Haaveilu jatkukoon! :cyclopsa:
Mä ootan vielä vuoden tai pari...
Toxic Flame
11.11.2013, 18:49
Toi perän ilme rauhottuis huomattavasti jos ton pakoputkien ulostulojen sontalaatikon maalasi korin sävyyn... jos aivan pakko niin joku hiilari diffuusori ok kuhan se ei syö 50% perästä mitä toi sontalaatikkorajaus nyt tekee.
YellowRiver
21.11.2013, 16:59
Esite C7
http://www.corvetteblogger.com/docs/2014CorvetteBrochure.pdf
Toi perän ilme rauhottuis huomattavasti jos ton pakoputkien ulostulojen sontalaatikon maalasi korin sävyyn... jos aivan pakko niin joku hiilari diffuusori ok kuhan se ei syö 50% perästä mitä toi sontalaatikkorajaus nyt tekee.
Toisaalta perä muuttuisi entistä massiivisemmaksi ja alkaisi näyttää pakettiauton perältä suurine yksivärisine alueineen. Joka tapauksessa ko. alue on nyt visuaalisesti "liian korkea". Tuo perän massiivisuus/ylös nostettu linja käy ilmi kohdassa, jossa takalokari kohtaa takaluukun kannen ja perävalot, tosin tämä häiritsee vain takaviistosta katsottaessa.
Toi perän ilme rauhottuis huomattavasti jos ton pakoputkien ulostulojen sontalaatikon maalasi korin sävyyn...
Kuka tykkää mistäkin - minulle ei kiitos.
http://www.corvetteblogger.com/2013/11/20/rpi-designs-now-offering-c7-corvette-stingray-lower-painted-bumper-covers/
vBulletin v3.5.0 Release Candidate 3, Copyright ©2000-2026, Jelsoft Enterprises Ltd.