![]() |
Liikennepähkinä
1 Attachment(s)
Kansalaisen lainkuuliaisuutta testaava pähkinä:
Liikennetietokysymys: Ajat hyvin kapealla tiellä, joka on selvästi merkitty ohituskiellolla. Kilometrin ajettuasi saavutat hitaan pyöräilijän. Mitä teet? A. Seuraat hidasta pyöräilijää kolme kilometriä kunnes ohituskielto päättyy. B. Joustat vähän ja ohitat. Kyseessähän on vain pyöräilijä eikä muita autoja näy mailla halmeilla, joten ohitus on vaaraton. Kelaa sivua alaspäin, jotta näet oikean vastauksen. Oikea vastaus on vaihtoehto A. Mitä sitä turhaan ottamaan mitään riskiä, joka jopa pahimmassa tapauksessa voi johtaa sakkoihin. :wink: |
:jocolor:
|
:D riskit on pahasta, perässä vaan
|
Oiskohan nyt parempi kummiskin nostaa pyörä pickupin lavalle ja pyöräilijä kyytiin? Matka on kummiskin pitkä....
|
Quote:
Ajattelit siis lähteä polkemaan oikein kunnolla....:-k |
Hehe, monesti oon aatellu että en varmaa 'isoilla kylillä' ainakaa enää sais ajokorttia. Vaa hyvihä tuota o pöryytelly parkyt vuotta ja muutama sata tuhatta kilsaa ilima kolareita. Mitä ny joskus vähä vastakarvaa tms pientä.
'Nii kauvva ku ei kolise menee hyvi sano vaari ku paino kaasua' |
Tällä näöllä painuisin tuon valkoshortsin ohitse nopeasti.
|
Voi voi täällä taas esineellistetään naisia ;)
Mutta tässä oikein kunnon liikennepähkinä, onko kukaan ajanut läpi? ![]() ![]() |
Ja vielä "väärällä" puolen liikenteessä...vaimolla kokemusta tuosta ja sanoi sen olevan aikas mielenkiintoinen...... :scratch:
|
Quote:
Gott in Himmel!!! :shaking2: |
| All times are GMT +3. The time now is 01:19. |
Powered by vBulletin.
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2001-2025 FinnShark.com. All rights reserved.