![]() |
kummallinen corvette...
|
Onko tuo vette :?: Eikö keula oo samanlainen kun siinä 400 Ferrarissa, ja ei kö tuo Daytonakin viittaa ferrariin :?: :?: :?: :?:
|
Miami Vice Ferrari.
|
....jossa Corvetten tekniikka.. :roll:
|
Niin se Ferrarihan oli miami vicessakin rakennettu corvetten alustalle :!: :!: :!:
|
Muistelisin että tuon C3 Corvette Daytonan lisäksi joku paja väkerteli myöhemmin avo Testarossia C4:n pohjalle. Muistaakseni elettiin sitä aikaa että avo Testarossaa ei vielä saanut kaupasta. Tästä oli juttua joskus muistaakseni Vauhdin Maailmassa... :wink:
|
Tuon daytona replican tekijät ovat vielä pisniksissä mukana...
http://rowleycorvette.com/ Varmaankin tekijänoikeussyistä kitti-version nimi on nykyään Rowley GTC. Oli kuulemma aikanaan aika laadukas kitti...ja sai paljon huomiota esiintymisellään Miami Vicessä. ...huhujen mukaan itse Ferrarin tehdas painosti sarjan tuotantoyhtiötä poistamaan replican sarjasta (nimenomaan räjäyttämällä) ja niin tapahtuikin ja Croket ajelikin sen jälkeen valkoisella testarossalla. Huhut kyllä kertovat myös että räjäytetty vette-daytona ei olisi ollut se täydellinen auto millä sarjassa cruisattiin ja että auto olisi olemassa vielä tänäkin päivänä ehjänä... Jussi |
| All times are GMT +3. The time now is 05:53. |
Powered by vBulletin.
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2001-2025 FinnShark.com. All rights reserved.