| groovyjay |
08.03.2009 14:13 |
Quote:
Originally Posted by Pappatunturi
Ilmeisesti kaikki kuitenkin tietää mitä on tapahtunut. Ja tuntusi jotenkin haljulta kuitata surullinenkin asia "olankohautuksella" ? Jos tämä on liikaa -ylläpito poistakoon ja lukitkoon vaikka koko topikin Erkan muistolle.
Katselin juuri äsken monituisia elämää suurempia yyveitä ja sähköposteja joita Erkka oli lähettänyt. Milloin Onassis Datsunista, Tassu kissasta ja muista hienoista asioista.Erkkaa lainkaa tuntematta luulen että sydäntä ja kiinnostusta riitti pitkälle yli autojen . Eniten harmittaa nyt ettei ehditty tavata koskaan. Aina oli oma vika milloin minkäkin typerän syyn takia:(
RIP Erkka, Turun suurimies:salut:
|
Ylläpito on ollut myös tietoinen tästä suru-uutisesta, mutta asianomaisten puolesta emme olleet vielä asiaan julkisesti palanneet.
En-invest toi foorumille rutkasti huumoria ja loputonta tietämystä elämän eri aloilta. Itse tutustuin herrasmieheen ensimmäisen kerran, kun kävin hakemassa häneltä vähän mid year osia hänen yhdeltä talliltaan. Mies oli todella sydämmellinen, avulias ja aina täynnä mielenkiintoisia tarinoita. Tämä tapaaminen onneksi syveni ystävyyteen ja Erkka oli iso apu viime kesän Turun tapahtuman järjestelyissä ja käytti suhteitaan, että päästiin paikkoihin, mihin yleensä ei ole yleisöllä pääsyä. Erkka kaikessa vaatimattomuudessaan oli suuri mies ja intohimoinen autoharrastaja.
Ensi kesänä meidän piti erkan kanssa tehdä muutamia juttuja kimpassa ja oltiin paljon yhteyksissä ihan viimeiseen iltaan asti. Ja miehen pois meno tuli täysin yllätäen ja järkytys on suuri. Vaikka mies on nyt poissa, vahvat muistot on vielä tallella ja niitä mukavia hetkiä joita sai miehen kanssa viettää tuo hymyn huulille tälläisenä surullisena aikana.
Olemme jo päättäneet muistoseppeleestä kaikkien Finnshark:laisten puolesta ja kesällä muistetaan Erkkaa vielä kunnolla erään tapahtuman yhteydessä.
en-invest R.I.P. :(
|