![]() |
ARP motin pulttisarja, musta vai rosteri?
Eli kummasta on järkevämpi laittaa mottiin koko pulttisarja, mustaa vai rosteria? Musta ruostuu / rosteri puolestaan ei tykkää alumiinista..Saa neuvoa. ;) Lisäksi normi hex vai 12-kanta? :confused:
|
Ottaisin mustana ja 12 kantaisena.
|
Mulla on mustat, joku pinnoitushan niissäkin on eli ei nekään ainakaan normikesäkäytössä ruostu. Otin kuusikantaisina niin hätätilassa kiristely onnistuu vaikka jakoavaimella.
|
No rosterisena tietenkin. Ja 12 kantainen on kiva käsitellä pykälää kaposimmilla hylsyillä. Ei lipsu lenkitkään. Ei ole tehnyt pari kyllä missään omissa sätkösissä koskaan. Kierteisiin vähän antisaissa niin riski pienee entisestään.
|
Mustat 6-kantaiset sitten otetaan..:thumleft: Rosterikin menis, jos olisi satiini pinta eikä killoitettu. Mottihan oli orkkiksena imusarjoineen kaikkineen mustapintainen / työkonemainen ja sellaiseen pyritään edelleenkin EVO-versiossa..Kromia ja kiilloitettua pintaa ei tulla näkemään. :rolleyes:
|
| All times are GMT +3. The time now is 03:43. |
Powered by vBulletin.
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2001-2025 FinnShark.com. All rights reserved.