FinnShark

FinnShark (http://finnshark.com/forum/index.php)
-   Yleistä keskustelua (http://finnshark.com/forum/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Löysimpä lääkkeen!! (http://finnshark.com/forum/showthread.php?t=14208)

J.P. 17.08.2009 21:10

Löysimpä lääkkeen!!
 
Tervehdys kaikki Sharkkilaiset. Nyt oli aika kirjautua tänne kun 30:n vuoden ameriikanauto harrastuksen jälkeen on semmoinen tunne että löysin hyvän lääkityksen tautiin eli nyt on pitkäaikainen haave toteutettu.Pohjois- Nurmijärveläiseen talliin tuli hommattua -77 Vette. Californiasta 2000-luvun alussa tullut Suomeen. Täysin orkkis kuosissa maalausta lukuun ottamatta joka on uusittu. Jopa kaikki saaste härpäkkeet kiinni. Kaikki kuitit ostokuitista v.-76 alkaen taltioitu kansioon. 2 omistajaa jenkeissä. Muutaman vuoden seisonnan jälkeen suoraan konttorille ja leima paperiin.:D Kylläpä tuntui hienolta ajella 250km koeajo kotiin suoraan konttorilta!! Toki seisonnasta johtuen pientä laittoa löytyy. Jarrut ovat turhankin "pehmeät" ja ohjaustehostajasta vuotaa ainakin pumppu/säiliö! Koitetaan nyt ajella hetki kaikkine pikku vikoineen ennen kuin laitetaan auto talliin ja pikku remonttiin.Katellaan ja kysellään sitten osatarpeita tarkemmin. Kesä terveisin: J.P

Nipa 17.08.2009 21:18

Onnittelut hankinnasta.
Tuonne ostetaan osat palstalle kannattaa tehdä aihe ja laitella sinne haussa olevia osia niin ei sekoa muihin topiceihin.
Kuvia voi myös tänne foorumille laittaa

Pappatunturi 17.08.2009 21:29

No no! Kuullostaa melkoisen orginaalilta autolta. Meinaatko pistää museorekisteriin?

Ja kuva tai pari..;)

Corvette63 17.08.2009 21:38

Onnea hankinnasta, hienolta laitteelta kuullostaa! :cool:

ManoWaari 17.08.2009 22:15

Paljon onnea uudesta hankinnasta:cheers: Ja kansa janoaa kuvia!

J.P. 17.08.2009 22:40

Kiitos Kiitos!! Museorekisteriin tuon varmaan saa pienellä siistimisellä mutta se on vielä harkinnassa. Vette tulee kyllä olemaan näkyviltä osin originaali ja ehkä muutenkin mutta sitä mietitään talvella.Jotain kuvia kyllä löytyy mutta nämä "tietokonemasiinat" ei oikeen ole hallussa:( . Täytyy varmaan ruveta opiskelemaan tuon nuoremman polven opastuksella.

Turismo 17.08.2009 22:40

Tervetuloa ja onnittelut oikean lääkepurkin löytymisestä!:p
Kuvia, kuvia, kuvia...

Vaikka kiesi olisikin tiptop talven pimeinä kuukausina, niin noita dokumentteja on kiva plärätä ja fiilistellä tulevan kesän odotuksessa. Ei kuulosta ollenkaan pahalta projektilta :cool:

groovyjay 17.08.2009 23:04

Oikein paljon onnea uuden auton omistajalle ja nyt vaan tiivisti mukaan loppu kesän tapahtumiin ja porukkaan tutustumaan. Kuva olis kiva. :D

mikko. 17.08.2009 23:06

Onnittelut :sunny: Kuvaohjeet tässä vielä:

Quote:

Klikkaa itsesi osoitteeseen: http://kuvapilvi.fi/finnshark/

Valitse kuva omalta koneeltasi, lataa se painamalla Tallenna - nappulaa.

Huomio, että ohjelma muuttaa kuvan kokoa automaattisesti foorumille sopivaksi (750px)!!!!

Kun kuva on latautunut, saat kätevästi valmiin koodin pätkän, jonka kokonaisuudessaan kopioimalla ja liittämällä omaan postaukseen foorumilla saat näkyville kuvan.

MrT 17.08.2009 23:11

:cheers: mahtavasta vuosi valinnasta

tere tuloa ihmettelemään mustaa ja valkeaa 77:aa Rancille, löytänet perille
pumppuikin löytyy hain puraisemaan hintaan


All times are GMT +3. The time now is 04:24.

Powered by vBulletin. Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2001-2025 FinnShark.com. All rights reserved.