![]() |
Late ovipahvin irroitus
Mulla jäi ovipahvi roikkumaan oven avausnamiskasta, se vipstaaki menee jonnekkin syvemmälle oven sisälle enkä äkkiseltään keksinyt, että mitenkä tuo lähtee irti. Osaisko joku sanoa? Tai antaa linksua threadiin jossa asiaa on jo puitu.
|
Avausnamiska?
Jos = kahva, jää autoon kiinni kun irrotat muovit sen ympäriltä ja nostat paneelin irti = manuaalinen lukkonappi, irtoaa tangosta kun vedät ja tanko jää autoon Varmista, että kaikki ruuvit on irti. Manuaalinapin takanakin on yksi, muistaakseni myös valon takana ja avauskahvan suojamuovillakin taisi olla omansa. +Kaikki johtoniput pitää tietty irrottaa paneelin takaa myös ennen kuin paneeli on käsissä. |
Tuolla on muutama kuva, kun itse ähräsin noiden ovipahvien kanssa: http://finnshark.com/forum/showpost....postcount=1025
|
Kiitoksia. Tossa olikin läjä hyviä vinkkejä. Siellä onkin tosiaan niitä piiloruuveja enempikin. Amerriikan hubbabubba ei varmaankaan kyllä ole laittanu niitä kaikkia takas kiinni ottaessaan pahveja irti. Palailen asiaan myöhemmin.
|
| All times are GMT +3. The time now is 06:27. |
Powered by vBulletin.
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2001-2025 FinnShark.com. All rights reserved.