FinnShark

FinnShark (http://finnshark.com/forum/index.php)
-   C4 (vuosimallit 1984-1996) (http://finnshark.com/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   TPI & LSX tietsikka (http://finnshark.com/forum/showthread.php?t=15211)

Pekka Berkeles 14.01.2010 20:16

TPI & LSX tietsikka
 
No kattos vaan. Overdriveltä oppii kaikenlaista. Että tällainenkin:

http://www.eficonnection.com/eficonn.../12200411.aspx

Elikkä TPI mutta uudemman Veten tietsikkaboksin ohjaamana. Sit vaan opettelemaan HP Tunerssin tai EFI Liven hienouksia... Sopisi mainiosti ahdetuille. :-)

Ei taida olla vaivan arvoinen.

Pappatunturi 14.01.2010 21:38

Varsin mielenkiintoinen linkki!!


http://www.eficonnection.com/eficonn...v_73_vette.htm

Toxic Flame 15.01.2010 05:49


Aika liki tulee toi maffi throttlee... ei kait siinä mitään mutta toi twin tuossa edessä varmaan aiheutta pientä pyörteilyä. Ois se voinut noita piuhojakin teippailla enemmän tehdasstyleen. Paljaana noi näyttää vähän orvoilta. Ihan asiallisen oloinen laitos. Kitkerän kriitikon mielipide kun itse ei osaa mitään noin hyvin.

Vet 15.01.2010 10:13

Quote:

Originally Posted by Pekka Berkeles
Elikkä TPI mutta uudemman Veten tietsikkaboksin ohjaamana. Sit vaan opettelemaan HP Tunerssin tai EFI Liven hienouksia... Sopisi mainiosti ahdetuille. :-)

Ei taida olla vaivan arvoinen.



Jonkunmoinen yllätys tuokin. Jos jälkimarkkinaboxin saa pienellä rahalla, mikä upside tässä sitten olisi?

Pekka Berkeles 15.01.2010 10:40

Quote:

Originally Posted by Vet
Jonkunmoinen yllätys tuokin. Jos jälkimarkkinaboxin saa pienellä rahalla, mikä upside tässä sitten olisi?

Ajattelin että jos sillä alkuperäisellä boksilla pärjää. Mutta saisihan tuohon 3 baarin MAPin jos ahtaa. Boksit taitaa maksaa luokkaa 500 taalaa, johtosarja näköjään samanverran ja jos haluaa itselleen säätösoftan menee siihen kolmas viissatanen.

Onkos C4:ssa nakutuksentunnistimet? Nehän saisi tuossa samalla, jos niille kokee tarvetta.

janiv 15.01.2010 11:50

Quote:

Originally Posted by Pekka Berkeles
Onkos C4:ssa nakutuksentunnistimet?

Meneppäs nyt sinne talliisi sen C4:sen alle ja kurkista apukuskin puolelle moottorin kylkeen;) Mikäs se siinä lohkossa möllöttääkään.

Corvette Spark Knock Sensor


All times are GMT +3. The time now is 06:55.

Powered by vBulletin. Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2001-2025 FinnShark.com. All rights reserved.