![]() |
Bensa
Mitähän C5 tykkää jos sinne laittaa 95E E10?
|
Miks pitäis laittaa,meinaatko säästää?
|
Quote:
Varsinkin ku ei säästä mitään ja enempi siit etanolist taitaa haittaa olla kuin hyötyy täs tapaukses :rolleyes: |
Quote:
[-X Eihän sitä pidä laittaa mihinkään jos ei ole pakko |
Pääsee varmaan 2 senttiä halvemmalla koko tankilla yhteensä ja palkaksi saa vaivalloisesti etenevän vessan rykivällä tyhjäkäynnillä ja hetken käytön jälkeen käyttö palkitaan parhaimmillaan jopa rikkonaisella moottorilla. Think twice. :cool:
Yksi tankillinen on tullut yhteensä E10:a ostettua (sekin käyttikseen), se riitti. Polttoaineen hinta sen kun vaan nousee, mutta itsehän olemme kukin harrastuksemme valinneet. ;) |
joo. jos 98 maksaa sen 5€ enemmän sadalle litralle niin taitaa olla sama kumpaa sitä laittaa tankkiin. meillä ainakin volvossa nousi kulutus siihen malliin että sai olla joka päivä tankilla + kerran jokainen mittaristonvalo syttyi yhtä aikaa palamaan hetkeksi. think twice!
|
E10:stä hyvä artikkeli uusimmassa 'Huulilasissa'...
Tietty jos joku on vessansa ämöriikasta uittanu viimesen 5 vuoden sisään, niin Jenkki on sen ehtiny jo 10% etanolibensalla lopullisesti pilata... :confused: |
Quote:
Aika paljon silti 5€ enemmän sanoisin...Paksu lompakko niin mikäs siinä :rock: katos, se olikin sadalle litralle laskeskeltu, heh... |
pistin just neloseen ysikasin jälkeen tota viinaa ja tyhjäkäynti on katkonaista...kunhan kokeilin ja viimenen kerta oli.femmaan en aio 95-tököttiä sitte tankatakkaa,vaikkakin ämeriican päässä sitä "lähes" samaa kiljua sinne on aina tankattu.mut otan mieluummin varman päälle.
|
Quote:
|
| All times are GMT +3. The time now is 12:48. |
Powered by vBulletin.
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2001-2025 FinnShark.com. All rights reserved.