![]() |
Park jumissa
Sellanen vika ilmaantu,että laatikko jää jumiin P-asentoon.Kyseessä on 94 coupe automaatti.Väkisin olen saanut pari kertaa pois P-asennosta,mutta ei viittis runnoo.Onko vastaavaa ongelmaa ollut muilla?.:confused: Kepin nupin vipu näyttäis toimivan normisti.Eli päästäis kepin liikkumaan,mut eipä vaan liiku.Ajo on normaalia,kun vaan saa ensin P-asennolta pois.Eli vaihtaa normaalisti.
|
Homma hoidossa.Park asennon vipu oli murtunut.Siis lootan sisältä.Tulipahan liemet vaihdettua samalla.Eikö kellään ole sattunut vastaavaa,kun täällä on ollut niin hiljaista?.:rock:
|
Quote:
Parkin kannssa ei ole ollut ongelmia. Omassa 700 laatikossa suurin ongelma on ollut lähinnä lukkoturbiini, joka jää junnamaan päälle/pois tasaisella nopeudella tai jää kokonaan päälle. |
-87 oli tänäänkin ongelma x 3 peräkkäin kun laittaa jäykähkön "P"-asennosta pois jollekkin vaihteelle niin kierrokset tippuu ja auto sammuu. Näin aina kun starttaa ja joku on katsomassa. Ei tee koskaan ilman yleisöä:confused:
Kerran liikkeelle päästyä saa käytellä P-tä miten haluaa sammuilematta onneks. Kertoillut tästä ennenkin ja vikakoodia pukkaa silloin kun tekee. (21 muistaakseni) Turbiinilukko? Vai mikähän lie? |
Park ei oikein meinaa pitää
Vaihdevipu liikkuu normaalisti kaaviossa ja menee P:lle, mutta saa tönästä kunnolla eteen ennen kuin lukittuu, Muutaman kerran tullut "hätä, kun auto alkaakin rullata ,ja rutinaa kuuluu laatikosta.
Mistköhän tuokin johtuu? |
Quote:
|
Quote:
Vaijerin pidike öljypohjan ruuveista löystynyt. Eihän se voikaan pysyä kiinni kovin pitkään kun on paksu korkki?tiiviste välissä, ja pääsee vähän elämään. Sitten vielä se onneton peltilirpake vääntynyt, onneksi helppo oikaista, jostain uudenvuoden tinasta tehty |
| All times are GMT +3. The time now is 05:23. |
Powered by vBulletin.
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2001-2025 FinnShark.com. All rights reserved.