![]() |
C5 osto
Ruvennut polttelemaan c5 hankinta. Oletteko käyneet katselemassa nettiautossa myynnissä olevia ja onko noissa ihan karmeita pommeja joita olisi syytä välttää?
Hinta saisi olla n.25k¤. Lähinnä ajattelin onko kolaroituja tai tulvassa uineita. |
Suurin osa näyttää olevan USA tuonteja, eli VIN kysely myyjältä ja selvitellään USA historia Carfaxista. Siitä on ainakin hyvä aloittaa (joskaan ei 100% varma)
|
Kiikun kaakun alkaisinko omaani kauppaamaan ? mutta mitä tilalle ? :confused:
|
Näitä tulva-autojakin on hiukan eriluokkaisia. On varmaan meren pohjassa olleita ja sitten kuten omani josta oli kattopala varastettu ja sen jälkeen autoon oli satanut sisälle. Carfax kertoo juu jotain.
|
Quote:
|
Quote:
Kesäisin käyttis tulee noin 10.000km kesässä . :rock: |
Mitenkä diy-ystävällinen c5 on verrattuna c4:seen. Aikaisemmin kokemusta 4gen firebirdistä, niin oli tosi ahdasta tehdä yhtään mitään pannuhuoneen puolella.
|
Quote:
No C5 on kuin suzuki PV. ******** yksinkertainen auto. |
Quote:
Jep vasta vaihdoin kampiakselin stefan , dampperin ja remmien rullat + kiristäjät =D> |
http://fin.auto24.ee/kasutatud/auto....538&rhash=0257
I can offer you this. I do work sometimes in finland too so it`s not very hard for me to drive it here if someone shows serious intrest . Near Turku. I speak finnish too (well,almost :) ). I own this car for 4 years now. This winter changes were new upgraded clutch kit, new slave , new seal to master cylinder. I have rest history with pics too . |
| All times are GMT +3. The time now is 04:57. |
Powered by vBulletin.
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2001-2025 FinnShark.com. All rights reserved.