![]() |
SULJETTU: Pin-Up -kuvauksiin rekvisiittaa?
Tampereella järjestetään pin-up.fi -mallitoimiston kuvaukset 21.8. ja sinne tarvittaisiin rekvisiitaksi jokunen auto ja/tai moottoripyörä. Mistään vuosimalleista ei ole ollut mitään puhetta, joten oletan että kaikki käy. -Tietysti olisi hienoa saada eri generaatioiden edustusta paikalle, jos vain mahdollista.
Luonnollisesti tilaisuudessa on muutakin silmänruokaa kuin hienot autot! ;) Onko kiinnostuneita? |
Kovin pitkää jonoa ei vielä ole.
Kai nyt joku on kiinnostunut tämmöisestä :confused: -Pappatunturi, miten olis? |
Opel Astra 2003 hatchback 5 ovinen ?
|
Vähän on kaukana muuten tietysti toisin
|
Quote:
Meinasin vastata että varmaan riittää jonoksi asti kun tän topikin näin. Toi oma mosse on sen verran kulahtanut ettei sitä kyllä kehtaa viedä minnekkään näytille. Mun mielestä pin up kulttuuri on sata kertaa mielenkiintoisempaa kuin pelkka tissien näyttäminen- tosin ei kyllä niissäkään mitään vikaa ole :D |
Ymmärtääkseni tässä oli kyse vapaaehtoisuuteen perustuvasta touhusta, mutta tarkistan toki ymmärrykseni tason (ei sillä ennenkään ole päässyt liikaa kerskumaan ;)).
Tähän mennessä ilmoittautuneita: -Chevy Lacetti, vapaastihengittävä erikoismalli -Dacia Logan -Pari muuta mossea -Kalervo Kummola (wtf?!?!) Ja jono senkus kasvaa :rock: Yritän tänään illalla saada jotain lisätietoja ym. Selville. Lähinnä siis alustavasti kiinnostusta selvittelin. Muutamilla ainakin riitti kiinnostusta kun vaan se oma bajamaja olis edustavampi (sama vika rahikaisella ja lapsenlikan nakki siihen päälle ni ei pääse edes tyttöjä kattomaan). Kyllä kai se tyylikäs patina, kuten eräässä Roger Bluntonin mukaan väritetyssä C1:ssä, on ihan sallittua ja jopa tyylikästä. |
Tuli mieleen vielä Tampereen FHRA, aktiivista ja hyvää jengiä. Luulis että joku näyttely aktiivi vetäis hihasta aika nopeesti sopivaa kalustoa.
http://www.fhra-tre.net |
Joo pitänee kysäistä sieltäkin. Ekaks tietty tuli mieleen "vetää kotiinpäin".. ;)
|
Kyllähän mää von viedä omani, mutta onko se liian tuore? 2006 Z06, keltainen.
|
Jos nyt ei joku satu tuota mun pulkkaa viemään, niin voisi joutaa näytille, jos kelpaa. Tuo on mulle työpäivä kylläkin.
|
| All times are GMT +3. The time now is 08:45. |
Powered by vBulletin.
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2001-2025 FinnShark.com. All rights reserved.