![]() |
CCoF vuosikokous + illanvietto la 25.02.2017
Yhdistyksen sääntömääräinen vuosikokous pidetään lauantaina 25.02.2017.
Paikka: Lahti Karting Center, Valimonkatu 2, 15100 LAHTI. Aloitamme kokouksen klo 14:00 ja arvioitu kesto noin tunnin. Paikalla on hyvä olla jo klo 13:45. Ennen kokousta kahvitarjoilu. Kokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntöjen 9. pykälän mukaisesti seuraavat asiat: 1. Kokouksen avaus 2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja kaksi ääntenlaskijaa 3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus 4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys 5. Esitetään tilinpäätös, vuosikertomus ja toiminnantarkastajan lausunto 6. Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta sekä vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja muille tilivelvollisille 7. Vahvistetaan toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä liittymis- ja jäsenmaksujen suuruus 8. Valitaan hallituksen puheenjohtaja ja muut jäsenet 9. Valitaan toiminnantarkastaja ja hänelle varamies 10. Käsitellään muut asiat. 11. Kokouksen päätös Terveisin, Club Corvette of Finland Hallitus Tervetuloa paikalle! Sinulla on nyt mahdollisuus vaikuttaa tuleviin tapahtumiin! Vuosikokouksen jälkeen illanviettoa ja saunomista klo 17:00-24:00. Mahdollisuus myös kartingajoon omakustanteisesti 49,00 ¤ / hlö (Osoite: Lahti Karting Center, Valimonkatu 21, 15100 LAHTI) Ilmoittautukaa esim. tähän ketjuun, että osaamme varoitella viimeistään viikonloppuna järjestäjiä tarvittavien autojen määrästä. Illanvietossa omat eväät / virvokkeet. Virallinen kokouskutsu/jäsenkirje lähtee postiin tänään, sisältäen infoa mm. kauden tapahtumista ja Meet-paikasta... |
Mukana ja ajamassa, all night long!
|
Osallistun ainakin kartingiin. http://www.lahtikarting.fi/
Kävin jo treenaamassa. Tän näköset kypärät tuolla ja kulttuuri/liikuntasetelit kelpaa maksuvälineenä. ![]() |
Mukana ja karting
|
Tänään ilmoitetaan osallistujamäärä!!! Nyt kaikki halukkaat, hopihopi
|
Mukana illanvietossa, karting jää katsomon puolelta seurattavaksi.
|
Onko minulla kerrankin mahdollisuus päästä kartingissa palkintopallille ollen kolmas, jos ei enempää osanottajia muka tule.
|
Muistutuksena vielä kaikille, että vuosikokous on huomenna Lahdessa. Kaikki joukolla paikalle vaikkei karting kiinnostaisikaan.
Terv. Rahastonhoitaja |
Jaahas vai että karting on ajettukii jo enne 17:00. Vissiin ihan tarkotuksella, kune pelkäsivät, että mie voitan.
|
Vuosikokouksessa päätettyä: pidetään jäsenmaksu ennallaan 25 eurossa (vaikka hallituksen esitys olikin nostaa jäsenmaksu 30 euroon).
Hallitus valtuutettiin uudistamaan kerhon kotisivut, tavoitteena on, että vuoden 2017 loppuun mennessä uudet kotisivut olisivat toiminnassa. |
| All times are GMT +3. The time now is 05:20. |
Powered by vBulletin.
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2001-2025 FinnShark.com. All rights reserved.