![]() |
Korvaako seisontavakuutus?
Oli joku käyny vetää viimeyönä puukolla Corveten renkaisiin, mitäs luulette korvaako seisontavakuutus tämmösen?
Ei sit tarvinnu olla montaa päivää ulkona ennen kun joku sai tommosen päähänsä, onneks niin pieni kylä että syyllinen selvinnee. :mad: Kerranki tyytyväinen että alla cooper koprat, maailman kalleimmat renkaat :) |
Jos sulla on ilkivaltavakuutus kärrys niin luulis ettei ole esteitä sille. Eiks seisontavakuutuksessa ole kaikki muut voimassa mutta ei kaskon törmäyskorvaukset?
|
Seisomaan menee vain liikennevakuutus. Kasko jää voimaan. Jopa se hemmetin hirviosuus vaikka auto olisi mimmosessa bunkkerissa ;)
|
Ei oo ilkivaltavakuutusta tällähetkellä kai, pitännee tarkistaa paperit.
|
Eihän liikennevakuutus korvaa tuollaista voimassa ollessaankaan. Kasko / osakasko korvaa myös seisonta-aikana, jos tosiaan on se ilkivaltavakuutus.
En kannata väkivaltaa, enkä kehota ketään tekemään mitään, mutta joskus tekisi mieli käydä vaikka viiltelemässä tuollaisten toisten autojen renkaita viiltelevien tyyppien kivekset irti. Harmillinen tapaus:mad: |
Quote:
Indeed, ja vielä omalla veitsellään! |
Stna., kiveksistä hirtetään kattoon roikkumaan tollaset! :mad:
|
Jännää muuten, että oletamme automaattisesti tekijän olevan miespuolinen :) No ehkäpä naiset ovat niin fiksuja etteivät tuommoisiin typeriin juttuihin sorru.
|
Quote:
95% varmuudella tuollaisen tekijä oli mies.. Se 5% on sitten nainen :bounce: |
Vois tuonkin allekirjoittaa..Enpä ole koskaan tuntenut ketään naispuolista joka olisi kateellinen siitä millainen kärry jollain on. :rolleyes: Ulkonäkö onkin sitten ihan toinen seikka.
|
| All times are GMT +3. The time now is 05:12. |
Powered by vBulletin.
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2001-2025 FinnShark.com. All rights reserved.