| Finnshark |
22.03.2007 22:16 |
Quote:
Originally Posted by ippe73
Jokos sie Finnshark sen megan tilasit? Selviskö se missä niitä viallisia myytiin?
|
Juu, rakennussarja on tilattu. Tilailin tällaisesta paikasta: http://www.diyautotune.com/, mukavasti vastailivat suomipojalle, eikä tavaroiden lähettäminen lammikon toiselle puolelle ollut mikään ongelma! Itse asiassa vastasivat todella nopeasti, noin 10min ekan viestin lähetyksen jälkeen oli postissa henkilökohtainen palaute! :cool: Miksi tuolta? Siksi että Suomen tekijöistä on ollut hiukan mielenkiintoisia kirjoituksia Finsquirt palstalla... Ja toinen syy on se että tietääkseni Suomessa tehty sarja ei vielä tuo kolmos version prossua.
Tuo viallisuus juttu pitää vielä kysellä, en ole vielä sitä saanut selvitettyä... #-o
Quote:
Originally Posted by chevellecoupe64
imariin reijät tökkii AMW lapeenrannassa ja se tekee sulle vielä fuelrailit ja hommaa besapaineen säätäjän.
|
Kiitoksia Ippe tuon laittamisesta! Tosin fuel railit ja paineensäätäjä on jo tallilla, eli en tarvitsisi kuin reiät imppaan... L:rantakin on hiukan väärässä suunnassa vaikka suht lähellä onkin. Pitää tutkia ennenkuin hutkii jotta löytyykö lähempää koneistajia.
Quote:
Originally Posted by Coupe74
|
Kiitoksia suuresti! Tuolta kyselen holkkeja! :cool:
Quote:
Originally Posted by Vette64
Miks sellanen pitää tehda ite ?
|
Juurikin noista VetteManin mainitsemista syistä! Rahaa säästämällä aikaa tinkimättä. (Vaikka se kevät taas tuleekin liian nopeasti... :p
|