FinnShark

FinnShark (http://finnshark.com/forum/index.php)
-   Yleistä keskustelua (http://finnshark.com/forum/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Terveiset New York Auto Show:sta (http://finnshark.com/forum/showthread.php?t=6396)

groovyjay 17.04.2007 00:56

Terveiset New York Auto Show:sta
 
Tuli lähdettyä ihmemaahan taas patikoimaan. Lyhyt, mutta tehokas "loma" meni hyvin auto painoitteisissa merkeissä. Yhtenä iltana jenkkifoorumin tuttujen kanssa syömässä, paikalla oli omilla autoillaan vaan 4 vetteä, 73, 73, 95 ja uus Z06, pitkän kaavan mukaan läskiä naamaan ja pyllistys bowling greeniin. Sitten taas yhtenä päivänä tuli käytyä katsomassa vähän Super Speedersien touhua vähän lähempää. SS tiimi on vähän Get away in Stockholm tyylistä, sika rikkaiden itärannikon kundien ja mimmien hubbabubbaa, eli kivaa ajan vietettä suditella Twin Turbo Gallardolla Time Squarella yms... Kalusto oli muutenkin ihan kohdillaan, letkassa oli autoja 16, heikoin esitys tais olla pakasta vedetty CL 600 Lorinzer. Hienosti räyhää noi V10 ja 12 koneet...

Sitten oli tietysti toinen päätapahtuma reissulta, eli New Yorkin auto show, uudet ja tulevat autot näytillä, isot messuhallit täynnä tulevaa ja olevaa, tavallisesta taunuksesta ylöspäin. Itseä oikeastaan eniten kiinnosti toi uus tuleva Camaro ja sen avomalli. Täytyy sanoa, että ei tullut pettymystä, auto on täys 10. Voimaa luvassa ja pitäisi hyvin pitkälti tossa asussa pamahtaa tuotantoon. Hyvin onnistunut malli. Paljon oli taas haavi-auki-makeeta tuotetta tyrkyllä... Sen Callawayn C16:n jätin kokonaan kuvaamatta, käsittämättömän ruma raato... Ja hitaampi kuin Z06, tuplahintaan! :rolleyes:

Muutenkin jotenkin tuolla ihmemaassa aina sattuu ja tapahtuu, nyt hirveä kevät masennus kun joutui palaamaan tänne mitättömyyden kehtoon... :mad:



Bugatti Veyron, kaveri oli maksanut tästä 1.4miljoonaa... :cool:





:sunny:



SS jengin "chief"



SS letkaa...



Kuinka roikkuu? (How's it hangin'?)



Ihmeen suosittu mosse...



Aika paljon Corvetteahan näissä Moslereissakin on...



TaksitolppaPaavojen toive no.1?



Fiat Marea Weekend:rolleyes:



Se on siinä... 22" vanteet ahhh....



Ensimäinen hieno Chevy (exc. Corvetet) 40 vuoteen!



Hienoin Corvette koskaan, väärässä värissä...



Kuski sentään on kaukaa viisas ja läheltä ***** hyvän näköinen :puker:



Mazdaraato Gran Tourismo, kiva.



Dodgella ollaan jo valmiita vastaan ottamaan tuleva SS Corvette...



Superleggera (super light)



Konservatiivisten kansanautojen kunkku! R8...



GT500KR



Mallet C5



Mallet C6



Saleen S7

Joo, joo en ottanut kameraa mukaan koko reissulle, joten ei mitään kuittailut kuvan laadusta...

:queen: :pl: :mad: :confused: :sunny: :-o

Corvette63 17.04.2007 07:42

Kiitoksia terveisistä, upean näköistä tuohua teillä on siellä!

Uus Camaro näyttää aika lupaavalta, ehkä paremmalta kuin sen Challengerin uudet retrotyypit. C6 Z06 säteilee kanssa, aivan entiseen tyyliin.. C6 Mallet on 13 kertaa paremman näköinen kuin C5 Mallet.. Veyron on järisyttävä jne. :cool:



Lammikon toisella puolella ei sitten enään vanhan Corollan thyynaus riitäkkään! :D

C372 17.04.2007 07:44

Tuo uus Camaro on kyllä "vihaisen" näköinen :cool: :cool:

Corvette63 17.04.2007 07:44

Quote:

Originally Posted by groovyjay
Hienoin Corvette koskaan, väärässä värissä...



Ilmeestä päätellen auto on ainakin todella kiinnostava ;) Niin ja.. Mitä vielä!!!?? Orange on one of greatest color GM:n värikartassa! ;)

Pappatunturi 17.04.2007 08:32

Huh huh... No on ollut varmaan tajuttoman hauskaa:cool: Kun olis saumaa lähtee edes viikoksi niin en kahta kertaa miettis! Kuulitko ton veyronin käyvän? Oliko hyvä saundi? Enta camarot-oliko mitään esitettä / värikarttaa??

Juha 17.04.2007 08:40

No perkule kun näyttää mahtavalta reissulta autokuvien perusteella! En ihmettele yhtään että paluu Suomeen on aika ikävä.

ZL1 17.04.2007 08:43

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: varmaan tylsä matka.

Mutta saiskohan siihen optiolistalta 23 tai 24 " vanteet:rolleyes:

MrT 17.04.2007 09:20

Vitut, mä lähen kyl illal masentumaan lisää Tikkurilan Corolla cruisingkeihin :rolleyes:

groovyjay 17.04.2007 12:39

Quote:

Originally Posted by corvette63
Ilmeestä päätellen auto on ainakin todella kiinnostava ;) Niin ja.. Mitä vielä!!!?? Orange on one of greatest color GM:n värikartassa! ;)


Toi Hugger oranssi Camarossa (kuva ei tee oikeutta) oli emakon kaunis, toi ihme vanhoista kupari, puna, kelta yms jätemaaleista sumutettu oranssi tossa Z06:ssa oli karmea... :rolleyes:

groovyjay 17.04.2007 12:47

2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Pappatunturi
Huh huh... No on ollut varmaan tajuttoman hauskaa:cool: Kun olis saumaa lähtee edes viikoksi niin en kahta kertaa miettis! Kuulitko ton veyronin käyvän? Oliko hyvä saundi? Enta camarot-oliko mitään esitettä / värikarttaa??


Kivaa oli. Taas tuli todistettua, minkä takia americassa kaikki on niin kammottavia mätisäkkejä, ruoka on vaan niin sairaan hyvää (muuallakin kuin mäkdonaltsissa). Veyron antoi happea pari korttelin väliä 44 kadulla, saundi oli aluksi aivan mummo, sitten ei enää niin mummo :D Heffnerin TT GTS Viper rähisi SS letkan mukana Midtown tunnelissa ihan omissa hertzi lukemissa... :cool:

Camarosta jaettiin esitettä, tommoista:





Toisella puolella oli jotain specsejä, ei varsinaista väri karttaa kuitenkaan...


All times are GMT +3. The time now is 06:42.

Powered by vBulletin. Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2001-2025 FinnShark.com. All rights reserved.