![]() |
Kansipahviko? Video
Savun väristä päätellen kansipahvi mennyt.. :rolleyes:
http://www.youtube.com/watch?v=LC1kpKjfQgE |
Vai oisko kuumuus sulattanut kuskin "nupin" . Ei tuota voimaa niin hirveästi ole kun pitää kokomatka jarrulla sitoa . Menee radalle kokeilemaan nostaa samaan aikaan jalan jarrulta kun potkaisee kaasun pohjaan niin taitaa se savutus jäädä aika lyhyeksi . Jos saa yli 50m pitkät viivat ilman jarruapuja löytyy voimaa aikahyvin takapyöristä , mutta saman mitan verran kunnon savuja renkaista vaatii paljon voimaa . Tollaisella touhotuksella jossain omakoti alueella iltayöstä saa varmaan hyviä naapureita ystäviksi .
|
Quote:
Juu samaa mieltä,jarru pois niitä renkaita touhottaessa. Meillä pöllölässä saa mesota ja paukuttaa, naapurikin tuli ihan kehumaan kun on niin kivoja viivoja ilmestynut tiehen:thumleft: |
Eipä tuossa ole taloja 10 kilometrin säteellä eikä jarrua käytetä kun paikallaan pitoon ja sitten kun löysätään jalka kaasulta.
|
Anteeksi kovasti . Vanhuus tekee näköjään tepposiaan , kuvittelen ensimmäiset n.10 sek. auton yrittäessä lämmittää renkaitaan että taustalla on talo auton kohdalla pensasaidan takana . Samoin kuvittelen näkeväni jarruvalot.
Minulla ei ole mitään sitä vastaan jos joku haluaa polttaa renkaansa , se on jokaisen oma asia . Kyllä meilläpäinkin on viivoja piirrelty , ne on vain tehty päiväsaikaan ja yhteisymmärryksessä naapuruston kanssa . kuten "pappatunturi" totesi . |
Ilonpilaajat.:mad:
|
Hyvinhän se hukkaa gummet 8-)
|
hyvä jani... ei muuta ku lisää raitaa ja savua ja naapurisuhteet kuntoon nii saa poltella vaikka päivätpitkät. :thumleft:
|
1 Attachment(s)
tässä soraharjuntien ateljee. Siveltimenä käytin 1970 mallista vetteä
|
Kansipahvi vaihtoon! :D
|
| All times are GMT +3. The time now is 06:01. |
Powered by vBulletin.
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2001-2025 FinnShark.com. All rights reserved.