![]() |
Nelonen hukassa
Tossa mun -87 on just remontoitu laatikko. Siis automaattiloota. Nelonen silti hukassa. Kokeiltu on säätää tv-kaapelia ja öljyt vaihdettiin uudelleen. Samalla tarkistettiin että throttle valve toimii. Onko olemassa itse laatikon ulkopuolisia syitä siihen että nelonen ei menisi päälle?
Remontoija laittoi muuten Teboilin fluid S öljyt sisään. Onko kokemusta noista öljyistä? Niissä on ainakin joku GM-merkintä. |
ainakin automaattikorjaaja herra päivinen sanoi kerran kun kysyin että mitä öljyjä pitää käyttää, niin kuulemma mikä vaan käy paitsi just TEBOILIN ölpät. syytä tähän en kysynyt.
|
Tuossa yhdellä korjaamolla oli taksi Volvon (V70) automaatti laatikkoon laitettu vahingossa moottoriöljyt, toimi mainiosti, autom specialisti oli sanonut jälkeen kun virhe huomattiin että ihan sama kun on liukasta ja märkää..
|
| All times are GMT +3. The time now is 08:40. |
Powered by vBulletin.
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2001-2025 FinnShark.com. All rights reserved.