|
#1
|
||||
|
||||
|
Diesel mörkö Usa:sta
Mikäs näistä tämän hetkisistä Diesel "maastureista" olis kannattavin uittaa Suomeen, siis minkä saa kilpiin?? ( Kuormaautona tai henkilöautona...)
Ha:ssa olis se hyvä puoli ettei tarvii sekoilla sen rajoittajan kanssa mutta hinta verotuksen osalta hieman nousee... Mitä tulisi laitten kokoon niin itse olisin valmis tuomaan jotain tämän näköistä ![]() Sitten itse aiheeseen, mikäs näistä Joen Diesel koneista olis "virityksen" kannalta oivallisin tai hyväksi todettu vai saako niitä vain noihin Jätti-Pickuppeihin?? Joku lista tuotavista Diesel peleistä olis aika mukavaa luettavaa, ja mahdollisimman tuoreista yksilöistä
__________________
FD3S
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Onko pakko olla diesel?
Eikös tuo ala olla kokolailla samanhintaista ajelua, vai onko joku muu syy? Tossa yksi miehekäs perhe-pickup http://www.youtube.com/watch?v=nue8WM8tof8 Last edited by WBBC : 29.08.2008 at 16:11. |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Jos et mitään super rakennussarjahottentottijimspeciaalia halua niin " jotain tämän näköistä" ei ole diisselillä kai ikinä saanutkaan ja vaikka olis niin ei ainkaan Duramaxilla.
ISOA pick uppia vaan katteleen jos D-max, PowerStroke tai Kummitus diisel voi tahdot, pikkusen vanhempi vielä niin ei tarvi sekoilla rajottajankaan kanssa.
__________________
kohta -75 avo racerin kimppuun |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Ison Amerikkalaisen SUV:n tuonti kiinnostais kans, mutta rajottimet ei sitten ollenkaan.. Okei, kuorma-autolla tulee ajettua aika paljon täällä, ettei sen puolesta, mutta kuka sitä jaksaa sen 85km/h ajella 120km/h rajotuksilla..
Cadillac Escalade ESV, Chevrolet Suburban, GMC 'Suburban' olis jees ja pick-up puolelta Chevrolet Silverado 1500 tuplahytti lyhyellä lavalla tai sitten GMC Sierra Denali. Aiheeseen on tutustuttu aika paljon, mutta vähän kaks piippuinen asia, että haluaako sen 80km/h köröttelyvauhdin kaupan päälle.
__________________
- |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Quote:
Olikos se raja nyt 03 vai miten oli? 03 elokuuhun ainakin taitaa olla myös se lasinvaihto jos en väärin muista, joka on aika iso homma ainakin Fordin kanssa.
__________________
- |
|
#6
|
||||
|
||||
|
GMC:hän on tietenkin Yukon tai XL Yukon
Denali olis ihan kiva nelipyörä ohjauksineen Niitähän ei vaan ollut/ole kuin 1500 sarjan vekottimiin ja D-maxi ei saa kuin 2500 ja 3500 malleihin
__________________
kohta -75 avo racerin kimppuun |
|
#7
|
||||
|
||||
![]() Olis aika timantti! Yhdellä tutulla on tälläinen tässä meidän kylällä: ![]() Aika äijä laite!
__________________
- |
|
#8
|
||||
|
||||
|
Quote:
![]() Elokuu 03 ja myöhemmin ensi rekisteröityihin tarvii E-leiman lasiin
__________________
kohta -75 avo racerin kimppuun |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Quote:
I know, paitsi ei tullut mieleen tuota viestiä kirjoittaessa enkä jaksanut tarkistaakkaan. Yukonista, Tahoesta ja Escaladestahan on nyt ne hybridi mallitkin.
__________________
- |
|
#10
|
||||
|
||||
|
Olis tollanen uus kempsu aikas magia kyllä, nam nam vaan
Quote:
![]()
__________________
kohta -75 avo racerin kimppuun |
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: ( members and guests) | |
| Thread Tools | |
|
|
| Sponsored Links |
|
|