|
#1
|
||||
|
||||
|
Vette tai jenkkiautovuokraamo
Olisi vannoutuneena jenkkiharrastajana hieno kokeilla uutta vetteä (C6) tai/ja Viperia, mutta koska rahat ei riitä ostoon, niin onko Suomessa vuokraamoa jolla olisi tälläistä kalustoa. Rentalilla ei ilmeisestikään ole, mutta jossakin keskustelupalstalla on liikkunut "huhuja" uudesta autovuokraamosta, jolla olisi uusia "superautoja" vette,lambo,viper...... Onko tälläistä olemassa vai jonkin keksimä huhu?
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Tästähän keskusteltiin jo siinä toisessa tekemässäsi topicissa?
Rentalilla on tai ainakin oli C6 vuokrattavana.
__________________
- |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Fast Motors Niillä on musta C6. Olivat esittelemässä toimintaansa F1-venekisassa.
Olikohan Rentalilla joskus C6? Nyt ei näytä olevan kuin C5. Kaikkein halvimmallahan tietysti pääsis, jos lähtis jonkun C6:sen omistajan kännikuskiks Last edited by janiv : 17.06.2008 at 21:48. |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Quote:
Itsekin saanut aika helpolla nykyään kaverin suostuteltua kuskiksi, kun on C3:n antanut. Yleensä vaan kyyditettäviä on liikaa kaksi paikkaiseen. Jarmo |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Mikä tää fast motors on? Siirtyykö rentalin toiminta näppärästi uuden nimen alle ja maksaneet asiakkaat saadaan kätevästi vieroitettua kalustosta kun rentalin toiminta lakkaa.
Siis en tietenkään mitään tiedä, mutta niin minä sen tekisin..
__________________
can you count suckas? I say the future is ours, if you.. can count |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Fast motors on perustettu toukokuun lopussa ja niiden sivuilla lukee:
Päätoimipisteemme sijaitsee Lahdessa. Jyväskylään avaamme toimipisteen heinäkuussa 2008 ja tulevaisuudessa laajennamme myös muihin Suomen suurkaupunkeihin. Ja sitten rentalin sivuilla: Päivitetty 10.6.2008 TIEDOTE Olemme lopettaneet yrittäjäsopimuksen Lahden toimipisteessä olleen yrittäjän kanssa emmekä ole etsinnän jälkeen velä löytäneet Lahden alueelle jatkajaa. Näin ollen Lahdessa olevat asiakkaat ovat tervetulleita asioimaan Helsingin (Mekaanikonkatu 5) tai Tampereen (koiranojantie 2 Sääksjärvi) toimipisteille. Pahoittelemme järjestelystä koituvia häiriöitä. Rental Erikoisautovuokraamo Oy. Onpa harmi ettei meinaa löytyä Lahden alueelta jatkajaa, mutta kätevästi osuu päivämäärät! Rentalin vanha osoite Lahdessa on näköjään myös sama kuin mihin Fast Motors avasi, Mestarinkatu 17.
__________________
can you count suckas? I say the future is ours, if you.. can count Last edited by Macho : 18.06.2008 at 15:12. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Aika selvää veljeilyä......
![]()
__________________
...pienet hevosvoimalisäykset piristää aina....... - 90 avokas - 06 zetori |
|
#8
|
||||
|
||||
|
Itse huomasin kun kävin fast motors Oy:n sivuilla, että suurin osa heidän kalustostaan on Rentalin vanhaa kalustoa. mm. mitsu lancer ja corvette c6 on ihan sama mikä rentalilla oli aikanaan tunnistin vaan auton rekisterinumeron. Samoin taitaa olla monen muun auton kohdalla
|
|
#9
|
||||
|
||||
|
Ota lentolippu Miamiin ja varaa autosi Avikselta.
Viikko maksoi kaikkine vakuutuksineen alle tonnin. Meillä oli 2007 avo c6 LS3:lla 430 heppaa. Tuli vähän ylimääräisiä kilometrejä 100 mailia /vrk limit ja meillä oli yht. 1500 mailia ja koko hoito oli about 1150 einaria.
__________________
The eyes are useless when the mind is blind... Last edited by Toxic Flame : 03.07.2008 at 02:47. |
|
#10
|
||||
|
||||
|
Quote:
Ai montako C6:sta Rentalilla oli? Punaisen minä ainakin olen vaan nähnyt.
__________________
- |
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: ( members and guests) | |
| Thread Tools | |
|
|
| Sponsored Links | |||||
|