|
#1
|
||||
|
||||
|
http://www.camaro5.com/forums/showthread.php?p=922830
Härskisti vaan pohja auki ja dremeli vinkumaan. ![]() ![]()
__________________
The eyes are useless when the mind is blind... |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Milenkiintoinen foorumi!
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Ihan noita virityksen perusasioita. Noin se toimii. Kaverilla täytyy olla jonkinlaista koulutusta virtaus asioista sekä kaasulaeista.
Noiden imuputkien lähdöt koneeseen päin on dremelin jäljiltä paljon parempia kun aluksi, mutta yksi sivu neljästä jää silti vielä liian teräväksi, ja suuremmilla virtausnopeuksilla muuttaa edelleen kaverin pelkäämällä tavalla turbulenttiseksi. Reunaa pitäisi täyttää jollakin, ja sitten pyöristää torvensuun muotoiseksi vähän samaan tapaan, kun virtauspenkissä muotoillaan muovailuvahalla terävä imukanavan reuna ennen mittauksia. Takuulla paranisi edelleen.
__________________
Nobody is perfect, except captain. |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Quote:
![]() |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Quote:
On toki : http://www.lgmotorsports.com/catalog...oducts_id=1289 http://www.gmhightechperformance.com...old/index.html Muita ei kannata sitten miettiäkkään ts niitä alumiinisia lämpöakkuja |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Tuskin ne alumiiniset niin huonoja on jos uusi Hemi 6,1 kone on alumiinisella imusarjalla.
Last edited by Hara : 08.10.2009 at 22:30. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Quote:
3 tunnin riivaamisen jälkeen veten imusarja ja läppärunko kestää käsin koskettelua ja on itseasiassa hyvin viileä! TsiikaaJosEtUsko! It's f*uckin' No joo on toi kelikin jo aika kylmä tuolla ulkona mutta koska noi uudet LS kasit on bottomplate eristettyjä roiskuvasta öljystä niin toi alumiini ei ole enää ollut pitkiin aikoihin mikään issue niin että se keräis jotenkin erityisesti lämpöä. Ei ainakaan sillä tavalla että se näkyis dynossa. Painoetua on suunniin piirtein paskalla olon ja suolen täystyhjennyksen verran. Eli toisinsanoen. LS6:sen imusarja on jo törkeän hyvä mild tune mottiin varsinkin portattuna. BBK:lla sais porttauksesta vieläkin enemmän irti eikä hintakaan ole edes mikään järkyttävä. Noi Fastit on sit kalliita mutta sikäli hyviä että siellä on todella monipuoliset mahdollisuudet porttauksiin (mm. valmiit opastinhahlot) ja montaa eri kokoa halkaisijaltaan erilaisille läppärungoille.
__________________
The eyes are useless when the mind is blind... Last edited by Toxic Flame : 09.10.2009 at 03:24. |
|
#8
|
||||
|
||||
|
Quote:
Vaan kuinkas kävikään imusarjan kanssa dynossa =)) |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Quote:
Missäs tarina jatkuu, laitapa linkki? |
|
#10
|
||||
|
||||
|
Quote:
Vaan enpäs tiedä. No kuinka? Saiko ukko sen 12-15 hp? Jos se terävä suuaukon sivu olisi lisäaineen avulla muotoilemalla pyöristetty paremmin/laajemmin, niin voisi saadakin. Mieshän tekstissään toteaa, ettei katuautoon tee sitä, koska ei tiedä kuinka hänen käyttämänsä epoksi tuollaisessa muovimateriaalissa pysyisi takuuvarmasti kiinni.
__________________
Nobody is perfect, except captain. Last edited by V-P : 13.10.2009 at 10:30. |
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: ( members and guests) | |
| Thread Tools | |
|
|
| Sponsored Links |
|
|