|
#1
|
||||
|
||||
|
Osanumeroita netissä?
On niin vaikeaa löytää bubbaforumeilta oikeaa tietoa sieltä arvauksien välistä niin kaipaisin jotakin osanumerotietokantaa. Eli haluaisin sen avulla tsekkailla että onko jonkin vuosimallin osa yhteensopiva toisen vuosimallin kanssa. Löytyykö sellaista osanumerohakua netistä?
Ja jos joku tietää kylmiltään faktaa airbageista niin saa kertoa, eli onko samaa kauraa vuodesta 1997 eteenpän vai onko yhteensopivuusongelmia? |
|
#2
|
||||
|
||||
|
tommosenhan joku voi aikansa kuluksi kyhätä siis semmosen ojelman vaan missä valitaan osa esim. nokka-akseli ja siihen tulisi eri valmistajat ja osanumerot. boschilla tommonen jo on mutta ei taida corvettea listasta löytyä
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Ite oon kattonu Ecklersiltä osan ja mille vuosimalleille se on tarkotettu. Tosin C3 ja 4 osista vaan. Kato myös tosta C5 vuosimallien erot topikista J.J.:n kirjotukset.
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Ahaa, siis Vetellekin on EPC! Mutta maksullinen..?
Kukaan ei taida osata suoralta kädeltä sanoa käykö -00 bagit ja moduli 97:aan? |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Quote:
J.J (Ohranjyvä avatar) on Tampereen Vehossa duunissa. Paa sille privaa niin se voi tsekkaa sulle koneelta.
__________________
The eyes are useless when the mind is blind... |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Quote:
Ei käy eli kytkennät ja liittimetkin erillaiset.. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Quote:
Vaihdoin avattaren realistisempaan enkä käy enään ohranjyvässä (juutalaisten paikka nykyään) ,niin ja se duunipaikka on Metroauto. |
|
#8
|
||||
|
||||
|
Kiitos J.J. Vilkaisit varmaan samalla että mistä vuosimallista eteenpäin ne ovat sitten samoja? Oletan että C5:seen sai vain kahta bagisysteemia..?
|
|
#9
|
||||
|
||||
|
Ei tullut ihan tarkalleen katottua,laitan huomenna sulle osanumerolistauksen kaikista vaihtoehdoista.
|
|
#10
|
||||
|
||||
|
Quote:
Joo, katos. Kun liikaan ajaa mersulla niin Metrostakin tulee Veho. Kunnon ajatuspieru (multa siis).
__________________
The eyes are useless when the mind is blind... |
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: ( members and guests) | |
| Thread Tools | |
|
|
| Sponsored Links | |||||
|