|
#1
|
||||
|
||||
|
Kromaus Puolassa?
Onko kellään kokemusta tästä puljusta http://www.wittmann.pl/fi.html Pyyteli -70 keulan sinkkipainevaluosien kromauksesta pohjineen kaikkine karvoineen päivineen 1500-2400 PLN (=385-615E) mikä pisti miettimään josko lähettäis ne sinne..??
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Kyselin reilu vuosi sitten puskureiden kromausta,
silloin hinta-arvio 500-800 pln (130-205eur) / takapuskuri Ja etupuskurin pystyosat 300-500 pln (77-130eur) / kpl Yhteensä 1600-2600 pln (410-667eur) Riippuen tarvittavista pohjatöistä. Ruuhkaa oli heillä niin reilusti että loppukesäksi ehkä olisi valmistunut, joten jäi sitten lähettämättä.
__________________
1990 ZR-1 LT5, 1984 L83, 1972 SBC, 1971 LS5,
2006 Convertible projekti ja 1978 L-82 projekti |
|
#3
|
||||
|
||||
|
No sainkin juuri vastauksen kun kysyin miten kauan niissä menis, Wittmanin mukaan elokuulle asti on ruuhkaa ja kehotus että palaa asiaan ajokauden jälkeen..Mutta kohtuu hintaista kaiken kaikkiaan, rahdeissakin heillä on sopimus DPD:n kanssa jolloin tuo mun läjä olis maksanu Suomesta puolaan 45E ja Puolasta Suomeen 35E. Pitää laittaa tämä oikeasti harkintaan myöhemmin (vaikka jonkun sortin kimppalähetys?)
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Quote:
Jos '72 löytyy omasta tallista vielä ajokauden jälkeen, niin saattais olla kiinnostusta.
__________________
- |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Mulla käynyt yksi setti tavaraa tuolla. Jälki,palvelu ja hintataso ihan superia!
Nopeammin tuolta menee läpi kuin missään suomessa-puhumattakaan siitä ettei suomessa turattua kehtaa pahemmin esitellä julkisesti. Oodella lisää aiheesta. |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Mä voisin laittaa 4:n mopon hilut, jos jotain kimppa nippua ollaan tekemässä?
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Täältä olis kans tavaraa tyrkyllä jos jotain kimppalähetystä meinaatte. OD:lla ovat ainakin kovasti kehuneet niiden hintoja, laatua ja muutenkin toimitusta.
|
|
#8
|
||||
|
||||
|
Pistin eilen kyselyä sinne ja vastaus tuli tänään, juttuhan toimii kuin junanvesssa. Pyysi vaan varautumaan n. 5kk toimitusaikaan, jos haluaa noin- hinta-arviot, niin kuvat ja mitat(mittasuhteet) helpottaa arvioimista.
|
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: ( members and guests) | |
| Thread Tools | |
|
|
| Sponsored Links |
|
|