|
#1
|
||||
|
||||
|
Käyttöönottopäivä
Kun tein autoverohakemuksen tullille enkä tiennyt alkuperäistä käyttöönottopäivää enkä kokonaispainoa.
Nyt sain lisäselvitys pyynnön tullilta ja huomasin että käyttöönottopäiväksi on merkattu 31.12.1972 Onkos tuolla mitään kummempaa merkitystä käytännössä/jatkossa onko tuo käyt.ot.päivä "todellinen" ja voiko oikeaa käyt.ot.päivää edes mistään selvittää? ![]() |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Toi 31.12.xx tulee käyttöönottopäiväksi jos sitä ei tiedä/ilmoita. Auton alkuperäisistä papereista (title????) se otetaan jos on niihin laitettu. Mulla tais olla 00.00.xx käyttöönottopäivä, vastaa 31.12.xx. Katsastus menee ilmeisesti rekkarin viim. numeron mukaan (ainakin noissa 00.00.xx).
__________________
Corvette Coupe -69, 383 FI + 700R4 (TCI Streetfighter), ent. Wounded Warrior Ex-Tipi the Banana Cruizer -73 conv., 350 Fuel Injection, TH-400, Coil-overs front+rear |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Quote:
onko se 30 vuotta vanha vai ei. (hävisivät). Kuskin oven takareunan tarroissa on muuten ilmoitus ajankohdasta. Jos on tallella ovessa.
__________________
Jos hyvän haluaa niin kaikki pitäs itte tehä. |
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: ( members and guests) | |
| Thread Tools | |
|
|
| Sponsored Links | |||||
|