|
#1
|
||||
|
||||
|
Sportscar Breakfast Club 2012
2012:
19.5 2.6 16.6 7.7 21.7 4.8 18.8 Lauantaisin klo 10.00-12.00, aina osoitteessa Paippistentie 457, Paippinen. www.sportscarbreakfast.com www.moottorikahvila.fi
__________________
______________________________________ Amerikkalainen farmariauto Last edited by SBC : 23.02.2012 at 20:00. |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Ole siellä, tai ole neliö!
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
uskaltaako tuonne Corvettella tulla, lasketaanko se urheiluautoksi=)
-a- |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Quote:
__________________
______________________________________ Amerikkalainen farmariauto |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Quote:
Kahvilamestari tykkää kyllä, ja varmasti paikallisetkin, kunhan osaat käytöstavat eli ajat Vetellä aluetta kunnioittaen. Käsittääkseni Corvetet uppoavat paikalla oleviin harrastajiin kuin "vei voitseen", eli ei mitään hätää. Sinne vaan pällistelemään, niin ne muutkin tekevät.
__________________
***
GM LS-moottorien ahdinasennukset, vapariviritykset, säädöt sekä dynomittaukset Myös vianetsinnät sekä huollot C5/C6 Corveteille Soita 0400 358 238 www.autokorjaamovirta.fi *** |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Pekka sanoikin sen olennaisimman. Corvette-kuskit ovat erittäin tervetulleita SBC:lle, ja paljonhan lasikuitupulkkia on menneinä kesinä siellä jo nähtykin, parhaimmillaan varmaan kymmeniä per aamiaisklubi.
Käytöstapamuistutus koskee kyllä muitakin kuin vain 'Vette-kuskeja: Paippinen ei ole kilparata tai burnis-alue, vaan maalaiskylä. Siellä asuu ihmisiä ja eläimiä. Osa ei välttämättä ole ihastunut savumerkit ja lakunauhat tiehen jättäviin urheiluautoihin, joten Moottorikahvilalle saapuminen ja sieltä poistuminen pitää tehdä sivistyneesti ja pintakaasulla. Laitteet ja niiden äänet ovat hienoja, mutta just Paippinen ei ole se voimanpullisteluun sopiva paikka. Eli: edelleen kaikki 'Vette-miehet, tervetuloa!
__________________
______________________________________ Amerikkalainen farmariauto |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Jees, siellä nähdään taas tämänkin vuoden kesällä.
__________________
P.M. '02 Z06 Member of Club Corvette of Finland etc. 6,9 kg/kW --> 5,8 kg/kW --> 5,2 kg/kW --> 4,8 kg/kW |
|
#8
|
||||
|
||||
|
Aamupalakausi starttaa jälleen - kesän 2012 ensimmäiseen Sportscar Breakfast Clubiin on alle kaksi viikkoa aikaa!
Tervetuloa siis 19.5.2012 alkaen klo 10 nauttimaan Paippisten mutkatiestöstä, aamupalasta, urheiluautohenkisestä seurasta sekä vapaamuotoisesta oleilusta Sportscar Breakfast Clubille. Kaava on entisellään: ei ennakkoilmoittautumisia, ei klubijäsenyyksiä, ei merkkirajoituksia. Riittää että saavut paikalle urheilu- tai jalosukuisella GT-autolla. Lisätiedot: http://www.sportscarbreakfast.com tai http://www.facebook.com/sportscarbreakfastclub Tervetuloa! ![]()
__________________
______________________________________ Amerikkalainen farmariauto |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Tasan viikko aamiaiskauden avajaisiin!
__________________
______________________________________ Amerikkalainen farmariauto |
|
#10
|
||||
|
||||
|
Pienenä muistutuksena, tämän kesän aamupalakausi alkaa huomenna 19.5. klo 10. Sääennuste näyttää hyvältä, joten ei muuta kuin aamulla suunta kohti Paippisia.
Huomisen yhteistyökumppanina toimivat Presco Oy, ja paikalla voi tehdä varmasti edukkaita Presta-vahaostoksia. Toisena yhteistyökumppanina toimii Porsche, ja paikalla pääseekin tutustumaan aivan uuteen 981-sukupolven Boxster S:ään. Tervetuloa! ![]() ![]()
__________________
______________________________________ Amerikkalainen farmariauto |
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: ( members and guests) | |
| Thread Tools | |
|
|
| Sponsored Links | |||||
|