|
#1
|
||||
|
||||
|
Teleskooppi ohjaustangon asennus onko kukaan tehnyt?
Olisin mielenkiinnosta kysyny onko kukaan jälki asentanu kun ebayst näyttäs saavan mutta sopiiko ja tarviiko tehä mitä lisä kytkentöjä muuta kuin virta ja maa teleskoopin moottorille
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Piuhat pitää vetää istuinpurkille kuskin penkin alla, se nimittäin ohjaa teleskooppia. Se ohjaa sitä muuttamalla napaisuutta ja toki se myös tunnistaa kuormaa siten ettei se aja suotta päätyä vasten.
__________________
Vettelöitä ja muita vehkeitä rassauksen kohteina: www.tapanen.net |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Löytyis nurkista tuollanen sähköohjattu teleskooppi.
Sen saa kyllä toimimaan ihan kun tekee ohjauskytkimen. Perusmoottori sitä pyörittää.
__________________
Nyxä: -C6 conv. Exät: -C4 coupe -C5 coupe -C5 coupe -C4 coupe |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Ent. C5.seen laitoin tuollaisen. nyt olen kutosessakin kaivannut.
Tämmösen laitoin siihen väliin niin ei tarvi penkiltä sähköjä, vain syötön tolle kikkareelle. sitten säätää ampeerirajat niin että päissä moottori sammuu. http://www.electromen.com/fi/tuottee...low-10A/EM-180 Huomio myös että zoomaavassa ja ei zoomaavassa on erilaiset akselit myös konehuoneen puolella. ainakin tapaus 97 auto ja 00 zoomaava putki. mutta molemmat vaihtamalla onnistuu.
__________________
Ex: -81 C3. -97 C5. -06 C6 Nyt: -97 C5. -67 Camaro SS. |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Joo jotenkin tuo ratti on turhan kaukana kun penkki on ihan takana tosin oon ettinyt myös jotain kiinteetä systeemiä millä ratin sais vähän lähemmäksi. Että siihen otetaan myös ideoita vastaa
|
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: ( members and guests) | |
| Thread Tools | |
|
|
| Sponsored Links |
|
|