|
#1
|
||||
|
||||
|
Ääntä lisää
Olen tässä yrittänyt saada -94:een lisää ääntä ja vaihdoin magnaflown putkiston alle mutta eipä paljoa muuttunut. No enpä siitä lannistunut vaan tein takavaimentimien tilalle suorat röörit komeilla ulostuloilla ja uusi yritys. Höh.. riisseli audikin pitää melkeinpä kovempaa ääntä. Nyt otin koko putken pois ku pitää pieni fixaus siihen tehdä ja pistin käyntiin pelkillä kateilla. Eikä voi olla totta, tosi hiljainen. Voiko katit olla vaan tukossa tai vaimentaa niin pirusti. Voiko myös vaikuttaa kun auto on Japanin tuonti että siinä olisi erilaiset katit. Ne ovat kooltaan aika isot mutta en siitä tukkoisuudesta osaa sanoa kun auto kuitenkin vetää ihan kohtuullisesti.
Mitä seuraavaksi?
__________________
black is beautiful, pysyis vaan puhtaana |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Tässä on pitkillä peltisatseilla, metallikateilla, yhdellä keskivaimentimella (2x sisään 2x ulos) ja muffler deleteillä. Ei missään nimessä hiljainen. https://www.youtube.com/watch?v=Vklqt85skbQ
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Mun C4:ssä lukee ikkunassa Cane Crams ja korvat pauhaa jo pienenkin ajelun jälkeen ja kuulee monen korttelin päästä kuka on tulossa. Aikaisempi laitatti erikoispakoputket. Nyt googlasin merkin niin tekeekin camshaftejä.
Liekkö siihen laitettu sit muuta high performanssia kanssa? -94 on kyllä paljon uudempi kuin -87. Näkisköhän jostain Japanin db rajoitukset? Ne ovat siellä tiukat. |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Mun C4:ssä lukee ikkunassa Crane Crams ja korvat pauhaa jo pienenkin ajelun jälkeen ja kuulee monen korttelin päästä kuka on tulossa. Hyvin jytisee eikä pärise niinkuin jotkut. Aikaisempi om. laitatti erikoispakoputket.
Nyt googlasin merkin niin tekeekin camshaftejä. Liekkö siihen laitettu sit muuta high performanssia kanssa? -94 on kyllä paljon uudempi kuin -87. Näkisköhän jostain Japanin db rajoitukset? Ne ovat siellä tiukat. |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Quote:
En kyllä millään jaksais alkaa vaihtaa sarjoista asti pelkän äänen takia. Vaihtoehtona ehkä jos kateista taaksepäin suoraa isoa ränniä niin saattaa takaata pikku hörskötys kuulua. Onkohan siinä keskellä oltava sellainen X haara että putket yhtyvät toisiinsa?
__________________
black is beautiful, pysyis vaan puhtaana |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Quote:
Olisiko tällainen sopiva? http://www.borla.com/products/c4_cor...rt__14385.html Itselläni '90:ssä (L9
__________________
Corvette Convertible 1990 "Don't fear risks, ride them" |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Mä laitoin viime kesänä sähkösen Cutoutin,kiva vekotin
Tässä samantyylistä röhinää. https://www.youtube.com/watch?v=SheIamgse0g
__________________
Corvette 89 Procharger Intercooler. 760Nm @ 4500 rpm |
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: ( members and guests) | |
| Thread Tools | |
|
|
| Sponsored Links |
|
|