|
#1
|
||||
|
||||
|
Selailin aikani kuluksi nettiauto.com:in vette-tarjontaa. Tämä C2:sen feature suorastaan pomppasi silmille:
Mikä ihme on tuo takarekisterikilven yläpuolella oleva suorakulmainen muovilasitus Siis onko se joku jälkiasennettu, upotettu peruutusvalo jolla on rikottu alkuperäiset 1963 vetten linjat ja kori vai mistä siinä on kysymys? |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Zoomaamalla näkee että siinä on peräti kaksi valoa rinnan eikä kovin hyvin aukkoon istutettuna.
__________________
63, 91, GM patteri |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Quote:
Eikai 1963 vettessä moista "aukkoa" ole alunperin ollut, vai onko |
|
#4
|
||||
|
||||
|
63:ssa ei, -67:ssa kyllä. Tuossa yksilössä kylki"kidukset" näyttävät myös -67:lta.
__________________
63, 91, GM patteri |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Käyttöön otto näytti olevan 62 vuoden lopulla. Onko tohon vaan laitettu 67:n koppa päälle? Pitäisin kyllä näpit erossa tuosta. Konekuitu näytti olevan 63:sen
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Mielenkiintoinen laite, jos nyt paloitellaan löydökset:
- 67:n perä valoineen - 63 tankin luukku - 63 mittaristo ja vielä korkealla punarajalla, eli ollut hi-po autossa - 63 istuimet - 64-67 keskikonsoli - 65-67 ovipahvit - 67 sivuritilät - 63 konepeitto - 63 keulamerkki - maski voisi olla 63:sta - pyöränaukot leikelty väärään muotoon Eli jotakin on matkalla tapahtunut kun 63:nen on päätynyt tuohon kuosiin.
__________________
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
En ole koskaan kiinnittänyt huomiota tuohon 67 peruutusvaloon ja nyt kun sen on kerran nähnyt, on sitä mahdotonta enää olla näkemättä.
![]()
__________________
can you count suckas? I say the future is ours, if you.. can count |
|
#8
|
||||
|
||||
|
Quote:
__________________
"The early bird may get the worm, but the second mouse gets the cheese" |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Quote:
Muita huomioita: Mikä on tuo alkuperäisen pakoputkiulostulon oikealla alapuolella oleva ruuviviritys vai onko se popniitti vai kuuluuko alunperin 1963:seen? Miten tuo konekuitu istuu noin huonosti takaosastaan, vai onko se C2:sen ominaisuus? Last edited by C4vettester : 05.03.2024 at 20:14. |
|
#10
|
||||
|
||||
|
Pidän tuota 55te pyyntiä aika kovana siihen nähden että auto on aikamoinen palapeli. Kiitos KTM tarkennuksista. Nähtävästi palapeli on aloitettu joskus 63:sta.
|
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: ( members and guests) | |
| Thread Tools | |
|
|
| Sponsored Links | |||||
|