|
#1
|
||||
|
||||
|
-86 veteen suuttimen sokat
Tuli vaihdettua o-renkaat suuttimiin,ja vanhat oli neli kultaisella profiililla.Nyt uudet pyöreällä ja vuotavat.Suuttimissa ei ollut solkia ja nyt tarviis saada jostain sokat tai vanhan malliset o-renkaat suuttimiin yläpäähän.Onko ainoa paikka tilata jenkeistä?
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Minkä tyyppiset suuttimet siellä nyt on?
Jos suutin pääsee liikkumaan ylös-alas suunnassa yli o-rengasvälin, niin joku stoppari varmistus siellä on oltava. Silti haiskahtaa siltä että o-renkaat on liian ohuet. Passelin kokoinen rengas suuttimen ympärillä pitää kiskon tiiviinä ilman lukitusta, mutta varmistus tai lukitus on silti oltava. Finjector myy suuttimiin eri paksuisia o-renkaita, sekä korokerengasta, minkä sisämitta on ~13.5mm. ja on 5mm. korkea. Holkki estää suutinta valumasta niin alas että yläpään rengas pullahtaa kiskosta ulos. https://aijaa.com/5xNv3s Last edited by tpiman : 24.05.2024 at 20:16. |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Ei ollut aikaisemmin solkia,vaan nelikulmaisella profiililla olevat o-renkaat.Niillä ei vuotanut.Eli näillä pyöreillä o-renkailla vuotaa ja tarviis nyt sokat.Suuttimet keltaiset,numeron perusteella Boschin.
|
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: ( members and guests) | |
| Thread Tools | |
|
|
| Sponsored Links | |||||
|