|
#1
|
||||
|
||||
|
ASR service valo
Noniin , tässä projektissa yksi valo vielä kiusaa. ASR ei anna mitään koodia A-B portista., ja näytöllä vilkahtelee sys , kolmekertaa. Tyhjäkäynnillä valo ei pala mutta koskettaessa kaasuun syttyy heti. Auto käy normisti ja nosturilla kierää normaalisti. Vaihdettu on tps, yms antureita, mutta tämä jäi palamaan. Oisko tietoa tai hyvää arvausta?
vm -92 LT1 Auto seisonut usean vuoden ja sähköjä on putsailtu. .. |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Quote:
Ruiskuautoissa aina pitää sähköongelmissa lähteä liikkeelle akusta. Vaikka startilla käynnistyykin, silti akku voi olla sökö. sys viittaa juuri akkuun. Akku on uudempien autojen tärkein sähkölaite joka valitettavasti ei saa tarpeeksi huomiota. Antureita ei kannata alkaa vaihtelemaan ilman syytä ja ennen kuin akku on ostettu, ladattu ja vaihdettu.
__________________
Camaro Z28 IROC-Z 1986, 350 TPI+TH700 ex Corvette 1995, 350 LT4 supercharged+ZF S6-40 ex Camaro Z28 1998, 346 LS1+Tremec T-56 ex Camaro SS 2010, 376 LS3+Tremec TR-6060 Pontiac Trans Am 1973, 440 BBC+Tremec TKO-600 Kawasaki Ninja 2000, ZX12R |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Quote:
Akku on syksyllä ostettu, ja täyteen ladattu nyt muutama startti sitten. Pitäisi siis olla tikissä. |
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: ( members and guests) | |
| Thread Tools | |
|
|
| Sponsored Links |
|
|