|
#1
|
||||
|
||||
|
Sisusta kasassa - vihdoinkin
Tere,
tanaan sain sitten vihdoinkin verttini sen verran kasaan, etta saatoin kaynnistella sen ja kayda naapuruston ympari heittamassa lenkin - ensimmainen sitten marraskuun lopun, kun aloin uusia sisustaa. Ohessa muutama before, during ja after kuva. Mita tein: -purin ohjaamon lahes kokonaan paastakseni kasiin bird cageen. Ruostesuojasin ja maalasin sen. -re-dyed sisultan vinyylipaallysteiset osat (ovipahvit viela kasittelematta) -Maalasin sisustan muoviosat -tein vahan lasikuitukorjaustoita sisustassa -laitoin eristetta lattioihin ja uudet matot Nyt taytyy keskittya naattimaan autosta, ja sitten taas syssylla roplataan lisaa. pekka |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Siistiä jälkeä, kyllä tuolla passaa kruisailla!
Mutta vaihda ihmeessä tuo vaihdekepin haitari orggismalliseen, nykyinen on aika
__________________
C3 -77 312 rwhp 5200rpm / 434 Nm 3500rpm 1/4 mile 13.7s / 171kmh Savon Mahvia |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Jo on vauhdilla mennyt nippuun! Tosin kelit on hieman paremmilta näyttänyt kuin täällä
Pari-kolme kuukautta sitten näytti vielä sisusta hieman toiselta, mutta näemmä ison veden toisella puolen saa hyvin aikaiseksi ![]()
__________________
- 69 Corvette Coupe 427, ?/? 4 spd.
- 71 Corvette Coupe, white/black 4 spd.
- 95 Corvette Convertible, yellow/beige
EX: - 99 Corvette Convertible, white/black
EX: - 88 Corvette Coupe, black/black
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Hyvältä näyttää! C3 sisustan purkaminen ja kasaaminen vaatii todella paljon hermoa ja kaljaa. Vielä kun ton kumisaappaan heivaat kepin juuresta niin pisteet on täys 10!
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Ihan niinkuin kuvasta puuttuisi jotain
Tosiaan, hiukan tökkää silmään tuo "saapas"...
__________________
Vähään aikaan ei taas yhtään mitään. |
|
#6
|
||||
|
||||
|
#7
|
||||
|
||||
|
Aikamoinen ero
|
|
#8
|
||||
|
||||
|
Aika pahuksen hienoa työtä paitsi tuo shifter-saapas. Sulla näkyy olevan hurstin kanttikas kepakko, eli Hurstin sivuilta löytyy malleja mistä valita. Epäilen, että 1148435 Indy qualifier boot and plate on soppelin kokoinen. Ei ole tuollainen runsaudensarvi kuin nykyinen.
|
|
#9
|
||||
|
||||
|
Eikös toi kumitötterö ole se alempi kumisuoja? Vedetty tolleen pitkäksi vaan tossa kuvassa ja varsinainen nahkapussi vielä puuttuu. Keskeneräinen kohta siis.
Samallalailla "hienosti" istuu noi keskikonsolin ylä/etukulmat tohon mittari bezeliin kun mullakin. Ja samainen mittarikehikko irvottaa yläreunastaan ihan niinkuin mullakin. No, Audit yms. on sitten erikseen |
|
#10
|
||||
|
||||
|
Quote:
On tosiaan tuskaa saada toi alkupään C3 sisusta istumaan "kuin audissa" . Kerran näin sen keltaisen livenä jossa oli valkopohjaiset orkkis mittarit ja mustissa penkeissä keltaiset raidat. En ole ikinä nähnyt niin hienosti "istuvaa" C3 sisustaa. |
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: ( members and guests) | |
| Thread Tools | |
|
|
| Sponsored Links | |||||
|