|
#1
|
||||
|
||||
|
Toyo kimppatilaus kiinnostuneita?
Laitetaampas sittenkin oma threadi. Eli laittakaa viestiä ketjuun jos kiinnostais mahdollinen kimppatilaus Toyon kumeista Vantaan Renkaasta (ittelle tulis ainakin katuslicksi R888-malli). Alennusta renkaista ois vissiin tulossa -50% (kiitos eofkAnssi kyselystä), mutta hinnat pitää kysellä sitten tietenkin tarkasti kunhan tiedetään paljon kiinnostuneita olis ja vielä mistä rengasmallista.
__________________
C5 -99 (manuaali) |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Vois olla kiinnostusta, mutta R888 -mallia ei taida saada 315/35/17 koossa.
__________________
Dodge Viper SRT10 Jeep GC SRT8 Crossfire SRT6 --------------------- Ex: Jeep GC SRT8, Viper RT/10, PT Cruiser, Volvo 850 T5R, Caliber SRT4, Corvette 88 |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Quote:
Juu ei taida löytyä tota kokoa
__________________
C5 -99 (manuaali) |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Jos saa kokoja 275/35ZR18 ja 305/35ZR18 Suomesta niin ois kiinnostusta.
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Quote:
Ainakaan 305/35/18 kokoa ei saa. Se ois ollu mullekin ykkösvalinta, mutta joudun tyytymään 295/30/18 Toyon kohdalla. Ei oo optimi koko. Mulla ois ensisijainen koko valinta ollut 275/40/17 ja 305/35/18, mutta semi slicksejä ei tossa koossa löydy (ellei sitten tilaa jenkeistä Toyot tai Nittot). Vaikka Toyo tota kokoa tekeekin, niin se on vaan jenkki markkinoille, ei eurooppaan
__________________
C5 -99 (manuaali) |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Quote:
Damn. . No joutuu takikset sitten tilamaan muualta. Eli 275/35/18 etuset vielä kiinnostaisi. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Quote:
Saksan Toyon sivuilta (mikä varmaan parhaiten antaa osviittaa siitä, mitä tänne Suomeenkin on mahdollista saada) ei totakaan kokoa löydy. 265/35/18 löytyy. Ei oo Toyo mullekaan ainoa vaihtoehto, joten jos löydät tota sun omaa kokoa joltain muulta rengasmerkiltä (semi slicksit kuitenkin), niin kerro niin voidaan kattoa että joskos siitä ois mullekin sopivat. Ois ehkä helpompi vaan kysellä sitten muualtakin, jos ois vähän isompi tilaus .
__________________
C5 -99 (manuaali) |
|
#8
|
||||
|
||||
|
Pitää sitten funtsia mistä noita ottaa, kun kerran Suomesta ei järkevästi saa.
Mullahan on ne tulevat vanteet kaikki 10.5" joten 265 taitaa olla jo liian kapea noille. |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Quote:
Joo on 265 jo aika kapea. Vaikka meniskin, niin ei ainakaan kovin hyvältä näytä
__________________
C5 -99 (manuaali) |
|
#10
|
||||
|
||||
|
Tehtäiskö nyt kuitenkin niin, että kaikki laittaa haluamansa koon ja mallin tänne. Teen sitten listan ja käväisen tuolla liikkeessä selvittämässä asian mitä saa ja mitä ei. Se kokohan on prioriteetti numero 1. ja malli on sitten se mitä järjestyy.
Eli nyt vaan tästä eteenpäin kokoja ja mahdollisesti myös mallia.
__________________
Matt Black 454 - Because violence works "Roses are red, Violets are blue, so is my co** so why don't I stick it in you" (c)Strutter 2007 |
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: ( members and guests) | |
| Thread Tools | |
|
|
| Sponsored Links | |||||
|