|
#1
|
||||
|
||||
|
Pyörän suuntaus laitteet kotiin?
Onko järkeä? Tuntuu, että saa kiikuttaa autoja alvariinsa säädettäväksi, kun tulee leikittyä asetusten kanssa. Kannattaako/mistä tollaista sarjaa kannattais katsoa ja mitä vaatimuksia laitteistolle pitäisi asettaa?
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
en tiiä onko kaikki laitteet kalliita, mut kerran kysäsin yhen tutun pajalta nelipuöräsuuntaus laitteen hintaan niin se oli 40 000¤..et ainakin jättäisin sen kaupanhyllylle
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Mä oon nyt vuoden verran tehny hommia tälläsellä laitteella.
http://www.finntest.fi/index.taf?_pa...d=5&pr_id=1016 Käytiin kattelemassa noin kymmentä laitetta ja tossa oli ehdottomasti kilpailu kykysin hinta. Helppo käyttää ja hyvä opastus kun laite tuli, muutenkin on huolto ja neuvot lähellä jos tulee pulmia. Hinta tais olla noin kympin + alv.
__________________
Lyö päähän, siellä se vikakin on Last edited by johny : 21.05.2009 at 15:52. |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Otetaan ensi viikolla linjat kuumiksi, niin eiköhän se laitteisto sulle järjesty tonnilla tai kahdella.
Ei enää ihan uusi mutta lähes käyttämätön entinen esittelylaite eikä mikään korjaamon nurkkia luuhannut vanha paska. Ainoastaan liukulevyt puuttuu.
__________________
Yes Corvette
Älä yritä väkisin . . .
hanki suurempi vasara
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Quote:
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
#7
|
||||
|
||||
|
Jos pinkka kunnossa niin tottakai. Vielä kun erikoistut pelkkiin kornetteihin niin suuntaus käy pikku treenin jälkeen kuin heinänteko. Shimmi tonne toinen tänne suitsait sukkelaan... Voit pitää korvettihepuille vaikka suuntauspäiviä ja saat osan hankintakustannuksista kuitattua. Uskoisin että aika moni on valmis maksamaan käyvän hinnan kulmien viimeisenpääle tehdystä suuntauksesta.
Siinä on muuten vissi ero onko säädetty nippanappa "vihreelle asteikolle" vai just kohilleen Tämmösellä on tullu hiukan duunia tehtyä, ihan jees peli käyttää. http://www.jbeg.net/product/78409
__________________
Putken sisähalkaisijan on oltava pienempi kuin ulkohalkaisija, muuten reikä jää ulkopuolelle!
Last edited by coupe74 : 22.05.2009 at 15:18. |
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: ( members and guests) | |
| Thread Tools | |
|
|
| Sponsored Links | |||||
|